Ortopeda może zlecić wykonanie: USG, tomografii komputerowej lub rezonansu magnetycznego. Jest więc niezwykle ważnym lekarzem, do którego pewnie nie raz w życiu każdy z nas się uda. Ortopeda z Poznania charakteryzuje się, poza fachem, szczególną odpowiedzialnością i uprzejmością wobec pacjenta. Wszystko to jest ważne, aby zdobyć jego zaufanie i wykazać zrozumienie. Wady postawy często są wstydliwe dla ludzi, a przymus rozebrania się do ukazania tych wad – jeszcze bardziej niekomfortowy. Istotna jest więc odpowiednia komunikatywność między lekarzem a pacjentem.

Umiejętności lekarza ortopedy z Poznania

Ortopeda Poznań to lekarz, który albo ukończył specjalizację z zakresu ortopedii i chirurgii urazowej albo zdobył tytuł chirurga dziecięcego. Ukończenie szkolenia w tych dziedzinach daje wiele wiedzy i umiejętności niezbędnych do zaplanowania i oceny działań rehabilitacyjnych. Ortopeda leczy stany pourazowe, które ograniczają możliwości ruchowe, prowadzą do deformacji i skrócenia kości. Wiele z tych powikłań wymaga interwencji chirurgicznej – bez obaw! Ortopedzi są niezwykle dobrzy i szczegółowi w swoich zabiegach chirurgicznych.

Swoje działania ortopeda skupia również wokół zmniejszania niepełnosprawności ruchowej pacjenta. Część pacjentów poddaje się rehabilitacji, innym osobom dobry ortopeda z Poznania pomaga dobrać odpowiedni wózek inwalidzki, kule lub po przeprowadzonej operacji amputacji kończyny – odpowiednią protezę kończyny dolnej lub górnej.

Ortopeda Poznań

Dobry ortopeda Poznań – w czym udzieli Ci pomocy?

Jeśli borykasz się ze zmianami w postawie, w ruchu, które uniemożliwiają Ci komfort życia, odpowiednią sprawność ruchową, poruszanie się i wykonywanie codziennych czynności – są to wszystko działy, którymi zajmuje się lekarz ortopeda. Ortopeda w Poznaniu może dać Ci skierowanie na rehabilitację, odesłać na prześwietlenie, przepisać leki i wydać opinię medyczną o stanie zdrowia. To specjalista, do którego powinni zgłaszać się zarówno dorośli, jak i małe dzieci. Wprawdzie, pierwsza wizyta u ortopedy powinna być zaplanowana już kilka tygodni po narodzinach noworodka! Badania sugerowane przez ortopedę będą w stanie wykluczyć występowanie wad postawy czy koślawości…

Grupę ortopedów stanowią osoby młode, wykwalifikowane w specjalnościach nowoczesnej ortopedii pacjenta. Zapisz się na wizytę szybciej, by skrócić czas oczekiwania ze względu na NFZ, które często oferuje konsultacje medyczne w opóźnionym terminie!