Okres wakacyjny to czas, kiedy zdecydowanie więcej osób porusza się na rowerze. Rower to środek komunikacji w drodze do pracy, szkoły czy sklepu. Jeśli jesteśmy na etapie zakupu roweru, to warto wybrać indywidualnie dopasowany do nas. Rower dobieramy nie tylko pod względem charakteru jazdy, ale również wziąć pod uwagę należy nasz wzrost i wagę. Jazda na rowerze powinna być przede wszystkim wygodna i bezpieczna.

Nowe rowery miejskie – szeroka gama produktów

Do wyboru jest wiele niezwykłych modeli. Najpopularniejsze są rowery holenderskie, zwane także holenderką lub holendrem. Są to tradycyjne rowery miejskie i zgodnie z nazwą są przystosowane do jazdy w miejskiej dżungli. Do wyboru są rowery męskie, damskie i dziecięce. Oferty dostępne są w sklepie lub online. Modele rowerów zawierają różne akcesoria. Koszyk z przodu, dodatkowe kółka czy inny bagażnik. Pracownicy sklepów pomogą dopasować rower do potrzeb klienta. Dodatkowo, jeżeli wybrany rower ma niepasujący kolor, również można to zmienić.

Nowe rowery gazelle – dlaczego warto na nie postawić?

Gazelle to największy i najbardziej znany producent rowerów w Holandii. Produkują około 350 tysięcy rowerów rocznie i do tej pory firma wyprodukowała 13 milionów rowerów. Sama firma ma wiele różnych ofert. Do wyboru są rowery holenderskie lub rowery elektryczne. Produkowany rowery charakteryzuje solidny, niezawodny osprzęt. Ten fakt sprawia, że są one warte swojej ceny. Dodatkowo, jazda takim rowerem to wielka przyjemność. Trzeba też pamiętać, że kupno zbyt taniego roweru może okazać się nie najlepszym pomysłem.

Nowe rowery miejskie

Co wybrać rower czy samochód?

Wszystko zależy od trasy i wytrzymałości człowieka. Rower nada się na krótsze dystanse. Bedzie się nim łatwiej jechało po wąskich trasach. Dodatkowo w ten sposób będzie można wyrobić sobie kondycje i wzmocnić nogi. Samochód za to jest bardziej pakowny i może pokonać dłuższe dystanse. Coraz więcej osób, ze względu na wygodę, decyduje się na jazdę autem. Wadą takiego rozwiązania jest zanieczyszczenie powietrza i słaba kondycja fizyczna.