Praca sezonowa najczęściej dotyczy branży gastronomicznej, budowlanej czy rolnictwa. Niestety każdej osobie pracującej zależy na stałej umowie oraz gwarancji zatrudnienia przez cały rok. Z tego też względu wiele przedsiębiorców, których działalność związana jest z sezonowością, zmaga się z brakiem pracowników. Jak poradzić sobie z tym problemem? Czy jest na to rozwiązanie?

Jak skutecznie znaleźć pracownika?

Jeszcze kilka lat temu to pracownicy ubiegali się o zatrudnienie. Dziś jednak sytuacja na rynku pracy wygląda zupełnie inaczej. Wielu pracodawców zmaga się z problemem, który dotyczy braku pracowników. Ich poszukiwania są długotrwałe i bywa że nieskuteczne. Gdzie znaleźć dobrego pracownika? Z czyjej pomocy warto skorzystać?

Agencja pracy Gorzów jest coraz bardziej oblegane. Wszystko przez to, że poszukiwania pracowników na własną rękę są zazwyczaj nieskuteczne. Szukając osób do pracy zależy na kimś, kogo wyróżnia pracowitość, sumienność, a jeśli chodzi o prace sezonowe to również elastyczność. Na rynku powstaje coraz więcej agencji zatrudnienia. Dzięki nim poszukiwania odpowiedniego pracownika jest efektywne. Pracownicy z agencji pracy posiadają szeroką bazę osób, które chętnie podejmą się pracy, również i tej sezonowe. Warto jest skorzystać z takiego rozwiązania.

Kolejną możliwością, jeśli chodzi o pozyskanie pracownika jest skorzystanie z programów, które oferują Urzędy pracy. Często nie dość, że pozyskamy pracownika na stanowisko, to uzyskamy również wiele profitów dla swojej firmy. Zatrudnianie pracownika, który zarejestrowany jest w Urzędzie Pracy często wiąże się z wieloma zaleta np. zwolnienie przedsiębiorcy z opłacania składek pracowniczych czy dofinansowanie na doposażenie miejsca pracy.

Agencja pracy Gorzów

Zatrudnianie obcokrajowców – czy warto zdecydować się?

Kiedy Polacy nie są chętni do pracy sezonowej, coraz częściej przedsiębiorcy decydują się na zatrudnienie pracownika z zagranicy, szczególnie wschodniej. Wielu prowadzących własne firmy zastanawia się – jak zatrudnić cudzoziemca?

Aby zatrudnić cudzoziemca konieczne jest uzyskanie przez pracodawcę dokument uprawniający cudzoziemca do wykonywania pracy na terenie Polski. Tym dokumentem jest zezwolenie na pracę cudzoziemca, zezwolenie na pracę sezonową lub wpis do ewidencji oświadczeń o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi. Warto skorzystać z pomocy profesjonalnej agencji zatrudnienia, która szybko i bezbłędnie pomoże nam pozyskać pracowników zza granicy do pracy.