Zwykle części samochodowe nie należą do tanich rzeczy. W dodatku auta uwielbiają psuć się w najmniej odpowiednim momencie. Nie wtedy, gdy mamy oszczędności, a w momencie, gdy ledwo wiąże się koniec z końcem. Jak znaleźć części, które będą w przystępnej cenie, a przy tym zadowalającej jakości? Potrzebny jest uczciwy producent łożysk samochodowych.

Uczciwy producent łożysk samochodowych nic nie ukrywa

Niestety, nie każdy sklep internetowy oferuje dobre jakościowo zamienniki w atrakcyjnych cenach. Czy jakość ma aż takie znaczenie? Oczywiście! Jakość jest niezwykle ważna szczególnie przy wymianie tych części. Wpływają one bezpośrednio na nasze bezpieczeństwo. Chodzi na przykład o układ hamulcowy – tarcze, klocki, układ kierowniczy – drążki i wahacze oraz układ zawieszenia -amortyzatory, piasty do aut, sprężyny. Uczciwy producent nie będzie bał się powiedzieć jakie dokładnie parametry cechują dane części. Ponadto cena powinna być konkurencyjna. Uczciwość wyczujemy także w doradztwie. Czy masz wrażenie że w danym sklepie chcą upchnąć na siłę to, co najdroższe, a nie najlepsze w przypadku twojego auta? Bądź czujny! Nie zawsze to, co najdroższe najlepiej się sprawdzi. A na co zwracać uwagę kupując używane części?

piasty do aut

Używane części kryją w sobie niespodzianki!

Gdy kupujemy używane części uważać trzeba przede wszystkim na:

  • Angielskie fotele – jeśli kupujesz fotele używane, pamiętaj, że angielskie mają regulację po prawej stronie, nie lewej;
  • Karoserię – zwróć uwagę, czy lakier z kupowanego elementu ma taki sam kod jak na twoim aucie;
  • Silnik, którego faktyczny stan ocenić można dopiero po montażu – postaraj się o pisemną gwarancję przy kupnie używanego silnika;
  • Części osprzętu elektrycznego – ponieważ jest wiele zamienników należy się dobrze zorientować, czy kupujemy identyczne z tymi, które działały w samochodzie przed awarią.

Zanim coś kupisz przez Internet, poczytaj opinie o danym sprzedawcy. Pamiętaj, że nie będziesz mieć gwarancji ani możliwości zwrotu.